Komputer zasłuży na miano inteligentnego, jeżeli spowoduje u człowieka przekonanie, że jest człowiekiem.
Niechęć do przyznania, że ludzkość może mieć jakichś rywali pod względem potęgi intelektu, występuje mocniej wśród intelektualistów niż wśród pozostałych ludzi – intelektualiści mają więcej do stracenia.
Rozumowanie matematyczne może być traktowane schematycznie jako wykonywanie połączenia dwóch obiektów, które możemy nazwać intuicją i pomysłowością.
Młody człowieku, w matematyce nie ma nic do zrozumienia, trzeba się po prostu przyzwyczajać.
Czy maszyny nie mogą dokonywać czegoś, co powinno być opisane jako myślenie, ale co jest bardzo różne od tego, co robi człowiek?
Boję się nie tyle sztucznej inteligencji, ile naturalnej głupoty.
Gdy osiągnie IQ 100 czy 150, nie będzie problemu. Ale gdy tysiąc albo 10 tysięcy, to co wtedy? To może być największe osiągnięcie ludzkości. Ale zarazem jej koniec.
Jeszcze przed 2029 r. boty nas dogonią. Będą nie do odróżnienia od ludzkiej inteligencji. Co więcej, zdołają przyswoić czyjś styl myślenia, osobowość i słownictwo tak, by wyręczać go np. w prowadzeniu bloga.
Każdy, kto pracuje nad sztuczną inteligencją, wie, że komputery pokonają nas we wszystkim.
Mamy sztuczną inteligencję we wszystkich produktach. Od telewizorów Bravia, przez bezlusterkowe aparaty fotograficzne, po Xperie i PlayStation.
Na naszych oczach startuje czwarta rewolucja przemysłowa, uczące się komputery drastycznie zmienią nasze życie. Bardziej niż koło, prąd czy internet.
Na Ziemi zawsze rządził najinteligentniejszy gatunek. Dlaczego teraz miałoby być inaczej?
Sztuczna inteligencja jest potencjalnie groźniejsza od bomb atomowych.
W przeciągu najbliższych stu lat, komputery wyprzedzą ludzi, jeśli chodzi o inteligencję.
Sztuczna inteligencja w obsłudze klientów będzie z pewnością stosowana coraz częściej, a same rozwiązania staną się coraz doskonalsze.
Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty.
Sukces w tworzeniu sztucznej inteligencji byłby największym wydarzeniem w historii ludzkości. Niestety, może to być także ostatni, chyba że nauczymy się unikać ryzyka.
AI to narzędzie. Wybór, w jaki sposób zostanie wdrożony, należy do nas.
Wyobrażam sobie świat, w którym sztuczna inteligencja sprawi, że będziemy pracować wydajniej, żyć dłużej i mieć czystszą energię..